Kes on giid

The word "guide" was incorporated into (Middle) English via Arabic word قائد Ga'ad which means a person who drive or lead.

Tourist Guides are representatives of the cities, regions and countries for which they are qualified. It depends largely on them if visitors feel welcome, want to stay longer or decide to come back. They therefore contribute considerably to the perception of the destination. Tourist Guides are able to help travellers understand the culture of the region visited and the way of life of its inhabitants. They have a particular role on the one hand to promote the cultural and natural heritage whilst on the other hand to help ensure its sustainability by making visitors aware of its importance and vulnerability.

Source:Wikipedia

Kuidas saada giidiks?

Giidiks saab koolituda kahel moel. Esimene viis on ise õppida ja teine viis on teha seda meistergiidi käe all koolitustel või individuaalselt. Oluline on et õppetöö eest vastutaja järgiks giidi kutsestandardit ning konkreetse piirkonna või objekti atestatsiooni nõudeid.

Selleks tuleb pöörduda oma piirkonnas kohaliku giidide ühingu või selle puudumisel vastava ala koolitaja poole. Jälgige, et koolitusprogrammi läbiviiate hulgas on meistergiidi kutset omavad spetsialistid, sest siis on atestatsiooni edukas läbimine suures osas garanteeritud. Meistergiidi kutse olemasolu saab teatud tingimustel kontrollida Eesti riigiportaali http://www.eesti.ee/est/ kaudu.

Allikas: Giidide liit, koolitus

No comments:

Post a Comment